wtorek, 30 czerwca 2009
Maturalnie

Matura zdana :) Nie napisze na ile bo nie pamiętam. Nie dostałam wyników bo zapomnaiłam oddać książkę. Jutro odniose i dostanę świadectwo maturalne :) Ważne, że zdane :p

15:27, marcheffa , Ja ^^
Link Komentarze (1) »
Wypad na konie

Wczoraj znow pojechałam pojeździć. Pierwsze pół godziny było spokojnie, gdy nagle... Zaczeło padać. W sumie to było przyjemnie bo cały dzień było duszno. Padało i padało. Potem coraz mocniej i mocniej. Aż w końcu zaczęło tak lać, że koniom przestało sie podobać i jeźdźcom też. I zaczęliśmy wracać. W drodze powrotnej czułam jak jestem coraz bardziej mokra. W końcu przemokła mi bluzka i bryczesy (a mam dość grube). Kiedy schyliłam głowe z toczka lała sie ciurkiem woda. Dziś wszytski moje ubrania suszą się na suszarce :) Nawet rękawiczki... To była przygoda. Szkoda, że zdjęć nie mam.

A to zdjęcie zrobione wcześniej z oddali. Bardzo niewyraźle, ale na tym koniu właśnie jechałam.

limet

 

 

11:07, marcheffa , Ja ^^
Link Komentarze (1) »
wtorek, 02 czerwca 2009
Deszczowo

No to co, że deszczyk padał... Ja wybrałam się z przyjacielem na rower do lasu... Ale zmokliśmy. Dostałam od przyjaciela taki oto kwiatek i nie wiem coz to może być. Czy ktoś wie?

kwiat

 

 

19:32, marcheffa , Ja ^^
Link Komentarze (1) »
wtorek, 19 maja 2009
Kwiatkowo

Na urodzinki otrzymałam sporo kwiatków ale dwa pozostaną ze mną najdłużej. Mam taką przynajmniej nadzieję :)

Jest to orchidea którą dostałam od brata i jego żony

orchidea

orchidea

orchidea

a od ukochanego dostałam lilaka :) + dużą doniczkę by fretka nie mogła sie do niego dostać i kopać. Okazalo się niestety, że wysoka donica nie jest dla niej przeszkodą i jak narazie drzewko pozostanie na balkonie. Może uda mi się coś wymyśleć

bez

bez

  bez

 

Teraz pozostaje mi tylko czekać na kaktusika od Małgosi :) Już się nie mogę doczekać...

 

 

09:30, marcheffa , Ja ^^
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 18 maja 2009
Urodzinowo

Wczoraj skończyłam 20 lat! Wiecie jak to dużo? Najgorsze jest to, że czuje sie jak dziecko i tak się zachowuje. 20 to jeszcze nic, mój chłopak kończy dziś 21 :) Pomyślicie "jak słodko". Zakochani maja od razu po sobie urodziny... Ale tak fajnie w cale nie jest. Nie mozna mówić "ale wczoraj mialam urodziny, zrób to dla mnie" bo można usłyszeć "a ja mam dzisiaj więc ty to zrób". Choć można zaoszcędzić na prezentach :p

 

 

 

 

17:07, marcheffa , Ja ^^
Link Komentarze (2) »
środa, 13 maja 2009
Maturalnie

A dziś co? Matematyka. Byo 11 zadań i na podstawie i na rozszerzeniu. Niektóre podchwytliwe a niektore banalnie proste. Oststni raz możn a było wybrać matematykę jako przedmiot dodatkowy, od przyszłego roku matematyka będzie obowiazkowa!!!

I bardzo dobrze. Dlaczego "matematycy" musieli meczyć się ze znienawidzonym przedmiotem - j.polskim a "humaniści"nie musieli się męczyć z matematyką? Teraz szanse będą wyrównane, ale co to także oznacza? Matura z matematyki bedzie banalnie prosta. Tak duzo rzeczy wypada z programu, że aż się przykro robi i chce się płakać. A na studiach? Nie zwracają na to uwagi i nalezy umieć także to co zostaje usunięte z programu, taka prawda.

 

 

14:38, marcheffa , Ja ^^
Link Komentarze (4) »
poniedziałek, 04 maja 2009
Maturalne przecieki

Jakie tam przecieki... Egzamin juz się skończył więc nie mam co komu podpowiadać :p

Ale za to mogę ciekawskim powiedzieć co był, no bo komu chciałoby się czytać te tematy co mieli maturzyści? :p

Część pierwsza - zakładała oczywiście sprawdzenie jak te nierozgarniete, bujające w obłokach dzieciakai rozumieją tekst czytany.

Muszę przyznać, że artyków był bardzo ciekawy, a był o... HIPNOZIE. Nie spodziewałam się, że na maturze znajdzie się coś co mnie zainteresuje. Naprawdę ciekawy artykuł, chyba sobie poczytam w internecie o hipnozie.

Część druga - zakladała, iż te obiboki zwane maturzystami ruszą główkami i napiszą coś od siebie na jeden z wybranych tematów. 

A jakie to było tematy? Coś o "Chłopach" i o "Panu Tadeuszu". Ale jak to brzmiało? Nie chcę przekręcić, a dopiero jutro będę mogła sprawdzić jak dokładnie brzmiały tematy.

W pierwszytm chodziło o to aby przedstawić Bylice i jego stosunki z córkami oraz opisać jak się żyło starszym ludziom. To tak w skrócie własnymi słowami.

A w drugim należało porównać dwie postaci z "Pana Tadeusza", Zosię i Telimene.

To by było na tyle w czwartek powiem co nieco o egzamienie z j. niemieckiego.

 

Prawie bym zapomniała o podziękowaniach.

Dziekuję wszystkim, którzy trzymali kciuki za tegorocznych maturzystów a tym bardziej za mnie :p

Czyli siostrze,  chłopakowi,  rodzicom (ciekawe czy tata wie że to dziś było :p),  Pani Małgosi :),  i wszystkim tym,  których nie wymieniłam a trzymali :)  (Jagodzie też choć nie mogla bo sama pisała)

 

 

13:06, marcheffa , Ja ^^
Link Komentarze (2) »
piątek, 01 maja 2009
Jak z filmu Hitchcocka

Ostatnio nie miałam zbytnio dostepu do komputera więc nie mogłam opowiedzieć tej historii ale teraz mam taka mozliwość dlatego tez to uczynię :)

historia jak z filmu Alfreda Hitchcocka.  Kilka dni temu, nie pamietam dokładnie ktorego. Wyszłam z moją fretką na spacerek. Chodziłyśmy sobie, bawiłyśmy się. Kiedy zbierałysmi=y sie już do domu podleciały dwa ptaki. Dwie kawki, i zaczęły obserwować nas. Zaśmiałam się do fretuni, że pewnie zaraz ją zjedzą. W pewnym momęciete traki strasznie nisko zaczeły latać, jakby chciały chwycić fretkę. Przestraszyłam się i wsięłam ją do torby (ma taką swoją torbe na ramię w ktorej ją noszę jak idziemy gdzieś daleko). Szybko szłam w stronę domu. Od bezbiecznego domu dzieliły mnie tylko dwie ulice i kilkanaście metrów. Kiedy czekałam na światłach z dwuch ptaków zrobiło ich sie nagle 10 i to nie tylko kawki bo  i wrony. Zaczeły latać mi nad głową i mnie atakować!!! Jedną ręką trzymałam fretkę a drugą odganiałam ptaki. Fretka jak na złość chciała wiedzieć co się dzieje i wychylała głowę z torby a ja jej mówiłam by się schowała. Gdy przeszłam przez pierwsze pasy troche się uspokoiłam, lecz widziałam cienie latających ptakow nade mną. Po chwili patrzę a one czekały już na mnie po drugiej stronie następnej ulicy. Siedziały na światłach, lampie, drzewach i się gapiły. Serce mi waliło niewyobrażalnie.Gdy tylko zapaliło się zielone szybko przebiegłam przez ulicę i pobiegłam do domu. 

Tak jak kiedyś uwielbiałam obserwować ptaki tak teraz się ich boję. Wiuedzą gdzie mieszkam :p

kawka

wrona

 

 

 

11:26, marcheffa , Ja ^^
Link Komentarze (1) »
Wyniki ostrego candy

Nadszedł dzień wynikow ostrego candy. I?.... Nie moge uwierzyć ale znajduję się na liście :)

Już się nie mogę doczekać, co chwilę sprawdzam czy na pewno dobrze czytam. Fantastyczny dzień. Sami sie przekonajcie wchodząc na blog Krzyżykowe hobby

Po za tym dziś postanowiłam kupić nasiana lilaka czyli potocznie nazywanego bzem. Nie mam ogrodu, ale mam ogromną ochotę mieć duuuużą donicę w pokoju z moim ulubionym krzewem :)

Planowałam kupić nasiona ale teraz jak przeglądam strony w internecie to myślę o tym by kupić maly krzaczek. Lepiej tak zrobię, bo nie wiem czy udałoby mi sie wychodować w domu ten krzew a tak okres niepewności będę mieć za sobą i będe mogła zająć sie juz małym krzewem.

Przede wszystkim chciałam mieć krzew  Lilaka pospolitego MICHEL BUCHNER

 lilak

Podoba mi sie jeszcze Lilak SENSATION dlatego też znajdzie się u mnie

 lilak

Chciałam mieć jeszce jakiegoś białego i znalazłam  Lilak - KRASAWICA MOSKWY

 lilak

No i jeszcze silnie pachnacy Lilak KATHRINE HAVEMEYER choć z nim chyba będzie najwięcej problemów bo ma tendencję do szybkiego rośnięcia i osiąga aż 5m wysokości a ja mam sufit na 2,5 m :p

lilak

 

 

10:55, marcheffa , Ja ^^
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 22 grudnia 2008
Wesołych Świąt !!!

 

_______________________$$$
_____________________$$$$$
___________________$$$$$$
_________________$$$$$$$
_______________$$$$$$$$_$$$$$$$$$$
______________$$$$$$$$$$$$$$$$$$
_____________$$$$$$$$$$$$$$$
____________$$$$$$$$$$$$$
___________$$$$$$$$$$$$
__________$$$$$$$$$$
_________$$$$$$$$$
________$$$$$$$$
_______$$$$$$$
______$$$$$$
______$$$$$
______$$$$
______$$$$
______$$$_____$
$______$$___$$
__$$$$$$$$$$$
___$$$$$$$$$
____$$$$$$$$$
___$$$$$$$$$$$$$
__$$$$$$$$$$$$$$$
__$$$$$$$$$$$____$
$_____$$$$
_______$$$
________$

Małą gwiazdkę przed świętami
Przyjmij proszę z życzeniami
Może spełni się marzenie
Białe Boże Narodzenie
Lub, gdy przyjdzie Ci ochota
Niech to będzie gwiazdka złota
Bo, gdy spada taka z nieba
Wtedy zawsze marzyc trzeba
No, a jeśli tak się zdarzy,
Że srebrzysta ci się marzy
Możesz także taką zdobyć
I choinkę nią ozdobić
Gwiazda, gwiazdce zamrugała
I choinka lśni już cała
Naszych marzeń jest spełnieniem
Bo jest piękna jak marzenie
A pomarzyć czasem trzeba
Każdy pragnie gwiazdki z nieba.

 


Free Christmas Countdown

 

 

 

12:00, marcheffa , Ja ^^
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2

free counters